BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 13338244
nr 1333 8244
Bordslampfot
Josef Frank, No 2332, Firma Svenskt Tenn, ej numrerad / signerad. Höjd: 46 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 15 juni 2020
kl 20:12:00
700 kr
800 kr
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn